FAALİYET
ALANLARIMIZ

Yüksek verimlilik ve kaliteyi artırmak için...

UN VE YEM SANAYİ İÇİN KALİTE KONTROL CİHAZLARI

Laboratuvar değirmenleri (valsi ve çekiçli), gluten yıkama cihazları (tekli ve çiftli), gluten index, dokunmatik ekran falling number cihazları (tekli ve çiftli), sedimentasyon, hektolitre, rutubet, otomatik numune alma sondası, kül fırını, dozaj makineleri (paslanmaz ve sac kasalı), elek sallama, protein ve hamur test cihazlarını (ekstensograf ve farinograf) üretmektedir.

Dünya ölçeğinde satışı ve Satış sonrası destek hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

UN VE YEM SANAYİ İÇİN KALİTE KONTROL CİHAZLARI ÜRETİMİ

Endüstriyel bir ara ürün olarak un ve yem kalitesini tayin etmek amacıyla çeşitli analizler yapılmaktadır. Bu analizler fiziksel, kimyasal, fizikokimyasal ve reolojik analizler olmak üzere dört grubta toplanır. Firmamız; bu analizlerinn tümünün yapılabilmesi için gerekli olan endüstriyel cihazların üretimini 100 % yerli olarak gerçekleştirmektedir. Cihazlarımız dört kıtada alıcı bulmaktadır. En önemli önceliklerimizden biri olan satış sonrası servis hizmetimiz ile tüm müşterilerimizin yanındayız.

YETKİLİ SINIFLANDIRICILIK

Yetkili Sınıflandırıcılık hizmeti; 12 Nisan 2013 tarihinde yürürlülüğe giren 5300 Sayılı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanun’u kapsamında verilmektedir. Temel amacı; hububat kalitesine göre fiyat tayin edip, uygun koşullarda depolanmasını sağlayıp, sürdürülebilir, dengeli ve güvenilir bir piyasa oluşturmak olan Lisanslı Depolara (LİDAŞ), Uluslararası standartlar kapsamında analizler yaparak, hububat sınıflandırılmasının güvenilir ve kaliteli bir şekilde sürdürülmesidir.

2022 yılı itibariyle TC. Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilen firmamız, yıllardır süregelen kalitemiz ışığında, büyük bir özen ile Yetkili Sınıflandırıcılık hizmeti vermektedir.

YETKİLİ SINIFLANDIRICILIK

Yetkili Sınıflandırıcılık hizmeti; 12 Nisan 2013 tarihinde yürürlülüğe giren 5300 Sayılı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanun’u kapsamında verilmektedir. Temel amacı; hububat kalitesine göre fiyat tayin edip, uygun koşullarda depolanmasını sağlayıp, sürdürülebilir, dengeli ve güvenilir bir piyasa oluşturmak olan Lisanslı Depolara, uluslararası standartlar kapsamında analizler yaparak, hububat sınıflandırılmasının güvenilir ve kaliteli bir şekilde sürdürülmesidir.

2022 yılı itibariyle TC. Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilen firmamız, yıllardır süregelen kalitemiz ışığında, büyük bir özen ile Yetkili Sınıflandırıcılık hizmeti vermektedir.

UN KATKI
MADDELERİ

Katkı maddeleri kullanım amacı; un üretimini standardize edip, sürekli aynı nitelikte üretim yapmak için, gerekli takviyeler ile iyileştirmektir. Doğal enzim miksleri, antioksidanlar ve tahıl unları kullanılarak; üründe hacim artışı, raf ömrünün uzatılması, bayatlama süresinin geciktirilmesi, kabuk ve gözenek yapısının düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Farklı enzim sistemleri;

Hemiselülaz,
Alfa amilaz,
Antioksidanlar (vitamin C),
Emülgatörler (lipaz)

gibi tüm un katkı maddelerini üretmektedir.

UN KATKI
MADDELERİ

Un,ekmek,bisküvi ve makarna fabrikalarının ihtiyacı olan katkı maddeleri üretmektedir.

Farklı enzim sistemleri;

Hemiselülaz,
Alfa amilaz,
Antioksidanlar (vitamin C),
Emülgatörler (lipaz)

gibi tüm un katkı maddelerini üretmektedir.

ÜRÜNLERİ

KEŞFET

Buğday, arpa ve diğer tahıllarda protein ve nemin hızlı bir şekilde ölçülmesi için tasarlanmış NIR analiz cihazı.

LCD Ekranda vuruş sayısı görüntülenir. Hız kontrollü / frekans ayarı mevcuttur.

Kolay kullanımı, güvenilirliği, sonuçların tekrarlanabilirliği ve kompakt tasarımı ile kendini farklı kılar. 

  • Tavlı ve tavsız buğday öğütmede kullanılabilmektedir.
  • Buğday rutubeti ve buğday çeşidine göre % 60-70 aralığında randıman vermektedir.